Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2025. április 19. 1-napos Mura túra

mura-hodvar-kikotonel-.jpg1-napos Mura kenutúra, Mura vízitúra. 1-napos Mura-túrából többet kínálunk, van olyan Mura kenutúránk, ami betanulással kezdődik, van rövidebb (15 és 22 km-es) és hosszabb (46 km-es) Mura-vízitúráink is. Ebben a menüpontban a Muraszemenye - Molnári (31 km) vízitúrát ismered meg. 


mura-vizitura-32-mi-101.jpgNulladik napi érkezés? Szállás. A kenut nem tökéletesen irányító legénységeknek a Mura-vízitúra előtti betanítás.
Érdemes a nulladik napon délután, ill. este jönni ha "távolról" jöttök. Vagy időben kell indulni. Például ha valaki budapesti vagy budapest-környéki, akkor legkésőbb 6:30-kor már az M7-esen kell lennie. Könnyen lehet, hogy a Balaton felé a forgalom erős lesz az autópályán a kenutúra napján (is). Bocsánat, de az elkésőket nem tudjuk megvárni. A nulladik napi éjszakára pedig kell szállást foglalni, amiben, ha kéritek, tippekkel készséggel segítünk, de a legjobb szállás mindig az, amit a túrázó maga foglal. 

img_20180913_102117.jpg

Ugyanakkor "kötelező" a nulladik napon jönni, ha nem rutinos vízitúrázókból áll a csapat, mivel nektek az "élesbeni" Mura-vízitúra előtt meg kell tanulnotok kenuzni. A Mura nem lassú. Nagyon nem veszélytelen. Nagyon nem. A Murán történő vízre szállás úgy biztonságos, ha a legénység tökéletesen tudja a kenut irányítani. Nem csak a kormányosnak kell tudnia (jól) kormányoznia (ez alap), hanem a vezérevezősnek is tudnia kell a dolgát. 

20170831_161123.jpg

Mi van, ha nem mindenki rutinos profi a társaságban? Semmi gond! Két lehetőséget is fel tudunk ajánlani. Az egyik, hogy a Mura vízitúra előtt más helyszíneink valamelyikén is szívesen megtanítunk kenuzni. Szakmailag felkészülten, türelemmel tanítjuk meg, hogy hogyan kell kenuzni. Szerénytelen, de igaz. Jól tanítunk. A Bodrogköztől a Tisza-tavon át a Gemencig sok helyen meg tudunk tanítani. Egyeztessünk! +36209342760

mura-vizitura-mi-101.jpg

A második lehetőség, hogy egy nulladik napot szántok a kenuzás megtanulására, és (sok) gyakorlásra. Tehát, ha nem tudunk más helyszínen megtanítani, akkor mindenképpen a nulladik napon kell jönni, a nulladik napot szánjuk a betanításra és a (sokszori) gyakorlásra, amely egyébként zseniálisan szép túra is, olyan helyeken, hogy megnyalod mind a tíz ujjadat. De még a kenulapátot is. 

 

Mura-kenutúra; Muraszemenye-Molnári, 31 km 

hodvar-kikoto-4242.jpg

Ha gyakorlott, a kenukat jól kormányzó a társaság, és busszal jöttök, akkor találkozás Muraszemenyén / Alsószemenyén a Hódvár kikötőben 10:30-kor. Ha viszont személyautókkal jöttök, akkor 10:00-kor Molnáriban, Molnári községen belül az Alkotmány utca folyó felöli végénél a Mura partján találkozunk! 

20170618_125516.jpgMolnáriban hagyunk minél több autót, így lesz, aki átül máshoz, és Molnáriból fog indulni az egy kicsit megváltozó konvoj. Ugyanis teleautós rendszerben logisztikázunk.

Már délelőtt hagyunk Molnáriban kocsit vagy kocsikat, hogy amikor majd a kenukkal a Murán Molnáriba érünk, akkor már legyen(ek) ott kocsi(k). 

mura-totszerdahely-1.jpgEgy szó, mint száz, Molnáriból a lehető legkevesebb kocsival ugrunk fel Muraszemenyére. Ott felszerelés átadás-átvétel, bepakolás, még egy ellenőrző leltár, még egy üveg ásványvíz, még egy kis naptej, még egy-két túravezetői intelem és instrukció után vízre tesszük a hajókat.

mura-totszerdahely-kozeleben-kis-ag.jpgHa valaki ezen a napon kezdi a vízitúrát, tehát neki nem volt tegnap kenuzástanulás és gyakorlás, ellenőrízzük, hogy tényleg biztonságban van-e az adott hajó vagy csapat. Megnézzük, hogy hogyan irányítjátok a kenukat, biztonságos-e mindenkinek a Murán elindulni. Reméljük a jelentkezési folyamatban komolyan vettétek: a vízitúra veszélyes üzem. 
mura-vizitura-35-.jpgBízunk abban, hogy egyik hajó legénységének sem kell a parton maradnia. Emberélet a tét. De ha, Hála Égnek tényleg magabiztosan uraljátok a kenukat, ha nem kell senkinek a parton maradnia (még a kenuszállítás díja is őt terheli) akkor SHOW TIME. Jöhet a Mura-kenutúra, 31 km non-stop örömóda. 

mura-vizitura-mura-molnari-12-.jpgMuraszemenye és Molnári között kegyetlenül klassz a "mura-muri". Elképesztő lesz. Nem hiszel majd a szemednek. Besírsz. Persze lesznek a fövenyeken megállók, lesz pihi, lesz ebédszünet, lehet, hogy lesz pancsolás, tuti lesz több mosdószünet a partokon. A pisiléshez az urak diszkréten elvonulnak jobbra, a hölgyek pedig balra veszik az irányt. Fontos. A vízitúra végén még kérünk szépen segítséget a kenuk kiszivacsolásában és a kenuk trélerre történő felrakásában. Köszönjük, hogy jöttetek! A teleautó rendszernek hála könnyen visszajutsz az autódhoz, hiszen már lesz/lesznek a napi célban (Molnáriban) autó vagy autók, ami(k) visszareppenti(k) a sofőröket az Alsószemenyén hagyott többi kocsihoz. (Az útvonal-változtatás jogát fenntartjuk, lehet, hogy a túrát már befejezzük Tótszerdahelyen, és lehet, hogy Őrtilosig megyünk)

 

-1470643948_20140622_154714_1933007_resized.jpgHol legyen a következő kenutúra?

A Dráva, a Rába és a Mura mellett sok helyen várunk! Nézd meg például a felső-tiszai, az Öreg-Túr, a bodrogzugi, a Körös-, vagy a Szarvasi-Holt-Körös túráinkat a tiszatura-vizitura.hu oldalon! Vagy mit szólnál egy Gemenchez? gemenc-vizitura.hu. Ugyanitt a Vajas-fokot is megnézheted. Aki a Murán vitéz, az felkészült a szintén nem lajhárként ballagó "mindent visz" Hernádra, és a magyar kalandfolyóra, a Sajóra. (hernad-vizitura.hu). Kalandos labirintussal, elképzelhetetlen víziösvény útvesztővel ejt szerelembe a Tisza-tó: tisza-to-vizitura.hu. Gyere még az évben akár 101 napot kenuzni!

20240511_bodrogzugi-arter-bodrog-vizitura-2.jpgKockázatkezelés
A vízitúrákon alkoholt fogyasztani tilos és a mentőmellény viselése kötelező. A külső körülmények, így az idő-, és vízjárás kockázatát a jelentkezéssel vállaljátok, lásd ÁSZF. Ha külső körülmény miatt nem indulhat a kenutúra, de a túradíjjal együtt utalsz 1700 Ft/fő/nap összegű átregisztrálási díjat, akkor alternatív helyen és/vagy időben túrákat ajánlunk fel. A saját kockázatok (gyomorrontás, foci közben meghúzott vádli, bármi) kezelésére pedig az összes hazai biztosítónál, jellemzően 2.5%-os díj mellett köthető utazási biztosítást javasoljuk, mivel annak része az útlemondási biztosítás is. A biztosítás haszna, hogy ha lázas lesz a gyerek, ne adj Isten temetésre kell menni, stb. nem vész el a túradíj. (Nem vagyunk egyik biztosítónak sem az ügynöke).

 

8 Parks for Fantastic Kayaking and Canoeing this Summer - State Parks Blogs

Túradíj irányárak

Hívj, minden kérdésre szívesen válaszolunk, továbbá a Mura túra tervezett időpontja függvényében mondjuk (és term. e-mailben át is küldjük) a túradíj összegét:  
+ 36209342760
 

Jelentkezés a Mura vízitúrára

mura-vizitura-45-.jpgKérünk szépen egy hívást! +36209342760
Egyeztessünk 
(időpont, létszám, időtartam, közlekedés, szállás- és étkezés, vízitúrás gyakorlat, a résztvevők....). Kérjük 
az általános szerződési és részvételi feltételek, és a "mit kell hozni" részek gondos és alapos elolvasását, majd ezek elfogadása esetén a jelentkezési lap átküldését a raba_vizitura@yahoo.com e-mail címre.

mura-vizitura-6555-.jpg

Visszaigazolást küldünk és a visszaigazolást követően (tehát kizárólag az írásos vísszaigazolás után) kérjük a túradíj utalását.  
(MediaComm Kft., 12001008-00106900-00100007). A banki utalás során a banki közlemény
rovatba kérjük a vízitúrára jelentkező számlázási címét irányítószámmal, a kenutúra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és helyét beírni. Ez fontos! Nagyon nem jó, ha - mondjuk - a Mura helyett a Rábán várunk. Egy fiktív címmel mutatjuk a közlemény rovat helyes kitöltését: 

Pl. 2542 Marótszentpéter, Antall József u. 33. 2025. április 19. Mura vízitúra